چه کسانی سوالات را طراحی می‌کنند؟

تمامی نمونه سوالات قرار گرفته بر روی ریاضیکا توسط اساتید با سابقه ریاضی طرح شده است. هسته اولیه این تیم طراح، تنی چند از اساتید و معلمان ریاضی تهران بوده‌اند. در ادامه این تیم به منظور گسترده‌تر کردن دامنه‌های عملیاتی خود، با معلمان و اساتید بیشتری همکاری کرده و درحال حاضر نیز در حال جذب نیروی بیشتر برای پوشش طیف گسترده‌تری از دانشجویان و دانش‌آموزان عزیز ایرانی است.

طراحی محصولات در ریاضیکا

افراد جدید چگونه صلاحیت‌سنجی می‌شوند؟

هر استاد یا معلم جدیدی که به مجموعه طراحان ما افزوده می‌شود، در ابتدا موظف به طرح یک نمونه سوال آزمایشی از مبحثی است که توانایی طرح سوال از آن را دارد. در ادامه تیم طراحان اصلی ریاضیکا، نمونه سوال آزمایشی ایشان را بررسی کرده و در صورت تایید صلاحیت علمی فرد مورد نظر، اجازه همکاری با وی صادر می‌گردد.

آیا صلاحیت‌سنجی در همین جا تمام می‌شود؟

مسلماً خیر. هر نمونه سوال جدیدی که مدرسان و اساتید طراح سوال برای ریاضیکا ارسال می‌کنند باید حاوی پاسخ‌نامه نیز باشد. در ادامه تیم طراح هر نمونه سوال ارسالی و پاسخ‌نامه آن را بررسی کرده و درصورت تایید، اجازه انتشار آن صادر می‌گردد.

پروسه طراحی سوالات

اساتید و طراحانی که با ریاضیکا همکاری می‌کنند، موظف هستند که طراحی هر محصول را مطابق با آخرین نسخه‌های کتب درسی دانشگاهی و مدارس ایران انجام دهند.

درصورتیکه تیم طراحان ریاضیکا متوجه عدم تطابق هر نوع محصولی با آخرین تغییرات کتب آموزشی شوند، به هیچ عنوان اجازه فروش آن محصول بر روی وبسایت ریاضیکا داده نخواهد شد.